O nás

 

Vítej v našem e-shopu! Právě jsi na místě, kde každý může udělat první krok ke změně.

A to hlavně ke změně sama sebe. Každý náš malý krok postupně změní celý svět na lepší místo. 

Jsme malá rodinná firma, která má ráda výzvy a po několika letech šíření veganství na Facebooku, kde máme profil Zkus to jinak, jsme se rozhodli pro otevření prodejny se zdravou výživou a s bezobalovým sortimentem v Kralupech na Vltavou pod stejným názvem Zkus to jinak

Dlouho jsme ale přemýšleli, jak připravit něco nového pro nadšené vegany, vegetariány, ale i pro všechny ostatní, kteří by chtěli do tajů veganství proniknout nebo jen udělat někomu okolo sebe radost. Prostě aby naše poslání mělo větší dosah.

Po dlouhém koumání jsme na to přišli a připravili jsme speciální krabice plné veganských dobrot pro různé příležitosti. Za každou potravinu nebo surovinu v balíčku ručíme, protože jsme všechno osobně a s velikou chutí otestovali. Potraviny uvnitř balíčku mají vždy minimálně hodnotu ceny balíčku, často je ale hodnota potravin ještě vyšší.

Vše je zabaleno v krásné krabici, kterou můžeš použít pro skladování různých věcí (od zimních bot, až po hračky nebo vánoční ozdoby). Krabice je vyplněná dřevitou vlnou, která je 100% přírodní bez barviv a chemie, takže se dá po vybalení balíčku použít i jako stelivo pro domácí mazlíčky, nebo na zahrádce pod jahody. Taky se dá parádně zkompostovat. Aby ti krabice nepřišla špinavá nebo poničená, je vše ještě zabaleno do recyklovaného papíru zvaného šedák, ten také po rozbalení využiješ na další balení nebo pro děti na kreslení. Vše je ještě omotáno přírodním jutovým provázkem, který se poté doma taky vždycky hodí. Jediný případ, kdy občas použijeme plastovou bublinkovou fólii je, když ti pošleme zboží ve skleněných obalech. Používáme dál ale jen bublinku, která nám přišla od našich dodavatelů - nekupujeme novou. Podle nás je lepší ji znovu využít k ochraně křehkých věcí ve tvém balíku, než jí hodit do odpadu.

Tvoje volba změní vše! Pojď to toho s námi a šiř myšlenku vědomého a udržitelného životního stylu kolem sebe. Není potřeba být zarytý a radikální vegan k tomu, abys měnil/a svět na lepší místo. Někdy stačí o jídle jen začít přemýšlet a udělat změnu jednou, dvakrát týdně. Tvoje tělo i planeta ti poděkují a sám/sama brzo ucítíš rozdíl, který rostlinná strava přináší.

Vyber si jednu z našich vymazlených krabic plných dobrot, anebo krabici ZACHRAŇ SVĚT, která je plná parádních věcí k začátku cesty životem s minimem odpadu.

S láskou,

           Zuza a tým Tajemný vegan