Krabice ECO DOMÁCNOST

 

Krabice ECO DOMÁCNOST je pro každého, kdo chce vyřadit z domácnosti zbytečnou chemii. Obsahuje 14 skvělých produktů, které si v malých baleních můžeš otestovat. 

 

Dostupnost Skladem
549 Kč
   
Kategorie Aktuální krabice
 

S krabicí ECO DOMÁCNOST si můžeš vyzkoušet 14 produktů na úklid, praní, mytí a to domácnosti i svého těla. Nemusíš všechno změnit hned, ale krůček po krůčku měnit svět na lepší místo. Když ti nějaký produkt bude vyhovovat, tak si ho jednoduše koupíš ve větším balení ideálně bez obalu - protože Tierra Verde má po ČR širokou síť partnerských prodejen, kde se drogérie čepuje do vlastních nádob.

PŘIPRAVEN/A?!?

V krabici najdeš 12 produktů od společnosti Tierra Verde, která je největším českým výrobcem eco drogérie a dalších užitečných věcí pro snížení odpadu na zemi. Suroviny pro výrobu volí tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety. Při výrobě produktů používají revitalizovanou vodu. Tierra Verde netestuje na zvířatech.

Navíc jsme do krabice přidali 2 produkty společnosti Hydrophil a to tuhé mýdlo na ruce, tělo i vlasy a sisalový sáček na mýdlo, který slouží zároveň i jako houba na mytí.

Tak vzhůru do objevování eco produktů, které ti pomůžou udržet domácnost čistou i bez zbytečné a nebezpečné chemie. 

Bika jedlá soda 250 g - jedlou sodu zná asi každý, je to pomocník na pálení žáhy, funguje skvěle jako prášek do pečiva neboli prdopeč. Jen málokdo ale ví, že je také nepřekonatelná na špínu a zápachy v bytě nebo domě. Soda je všestranný čistič. Krystalky fungují jako čistič povrchů, zásaditost sody rozpouští mastnotu a dají se s ní hasit i malé požáry (u požáru je ale lepší volat hasiče, než hledat sodu). Můžeš s ní vyčistit nejen celý dům nebo byt, ale také jí použít na očistění ovoce a zeleniny, když s ní s citem posypeš zvířecí srst, zbavíš jí pachů, můžeš s ní ale desinfikovat a odsmradit koš, popelnici nebo popleník v autě. Prostě 250 g je jen pidi vzorek na to, jak všemocná soda je.
Složení: 100 % hydrogenuhličitan sodný (soda bicarbona)

Pomerančový odmašťovač 250 ml - univerzální čisticí prostředek z pomerančových slupek. Vhodný pro každodenní úklid i k odstraňování usazené mastnoty, žvýkaček, dehtových a inkoustových skvrn, vosků, lepidel nebo graffiti. Využiješ ho i pro ruční nebo strojové čistění koberců. Získá si tě příjemnou pomerančovou vůní. Na klasický úklid se ředí 10-15 ml na 1 litr vody, takže i toto malé balení ti vystačí dost dlouho na to, abys objevil/a, jakou sílu v sobě pomerančový pomocníček skrývá.
Složení: méně než 5 % pomerančové terpeny, anionické a neionické tenzidy

Univerzální čistič 250 ml - s univerzálním kouzelníkem vyčistíš v podstatě jakoukoliv hladkou plochu. Linoleum, dřevo, plovoučku, ale i kuchyňskou linku nebo koupelnu. Stačí přidat 3 lžíce čističe do 10 litrů vody a můžeš uklízet o sto šest.
Složení: < 5 % neionický tenzid rostlinného původu, extrakt z mýdlových ořechů, denaturovaný líh, d-limonene, chelatační činidlo (EDDS), xanthanová guma, benzoan sodný

Čistící písek 250 g - čistící písek se může použít na téměř veškeré plochy, kde je potřeba vyčistit odolnou špínu nebo usazeninu. Takže opět ideální pro koupelny, kuchyně, ale třeba i na venkovní nábytek. Protože neobsahuje žádné přírodě nebezpečné látky, můžeš ho vzít s sebou i na táboření a když s ním pak umyješ kotlík, tak špinavou vodu můžeš s čistým svědomím vylít v lese nebo na louce.
Složení: > 30 % mletý vápenec, hydrogenuhličitan sodný (soda bicarbona); 5-15 % prášek z mýdlových ořechů v biokvalitě; < 5 % přírodní pomerančová silice 

Prací gel levandule 250 ml - prací gely jsou vyrobeny z mýdlových ořechů. Mýdlové ořechy vypadají opravdu jako oříšky a když se namočí, tak udělají pěnu a mají čistící účinek. Prací gel z mýdlových ořechů je velmi vhodný i pro praní dětského oblečení a barevného prádla. Užiješ ho i na ruční praní. Do pračky stačí nalít zhruba 30 ml na 4-5 kg prádla, takže i toto 250 ml balení ti stačí na cca 8 praček. Levandule navíc jemně voní. 
Složení: 5-15 % uhličitan sodný; < 5 % extrakt z mýdlových ořechů, chelatační činidlo (EDDS), silikát, denaturovaný líh, xanthanová guma, přírodní levandulová silice 

Puer - bělící prášek 250 g - Puer je takový malý zázrak. Víš proč je prádlo po vyprání v klasickém chemií nacpaném prášku krásně bílé? Protože tyhle chemické koktejly obsahují optické rozjasňovače - je to jen optický klam, který reaguje se světlem. Aby bylo tvoje prádlo krásně bílé i po používání ekologických pracích prostředků, je dobré do praní přidávat Puer, který díky sodě a kyslíku opravdu látku rozjasní a bílá bude krásně bílá. S Puer práškem ale můžeš vyčistit i odpad, sifon v umyvadle nebo toaletu. Jak přesně Puer prášek používat najdeš na obalu.
Složení: 100 % perkarbonát sodný

Gel na nádobí 250 ml - účinný gel na rostlinné bázi pro ruční mytí nádobí. Poradí si i se silným znečištěním. Nedráždí pokožku, vhodný pro ty, kdo chtějí umývat bez rukavic. S krásnou vůní přírodní citronové silice.
Složení: 5-15 % neionický tenzid rostlinného původu; < 5 % anionický tenzid, denaturovaný líh, xanthanová guma, benzoan sodný, přírodní citronová silice (obsahuje parfém limonene, beta-pinene, gama-terpinene - může vyvolat alergickou reakci)

Citronový gel na vodní kámen 250 g - skvěle funguje na usazeniny na keramice, vodovodních kohoutcích, vanách či toaletách. Gelová konzistence umožní přípravek nanést a nechat působit i na nepřístupných místech. Gel jen nanes na místa s usazeninou a nech chvíli působit. Poté opláchni vodou. Kyselina citronová rozpouští minerální usazeniny, citronová silice má bělící a dezinfekční účinek.
Složení: kyselina citronová, neionický tenzid rostlinného původu, citronová silice.

Prací prášek na bílé prádlo a látkové pleny 250 g - součástí prášku jsou najemno rozemleté mýdlové ořechy obsahující rostlinný saponát – saponin. Dále obsahuje šetrné přísady, které zbavují prádlo případných mikrobů a zápachu. Neobsahuje parfemaci. Přípravek byl testován na kožní snášenlivost a je dobře tolerován i pokožkou dětí do 3 let. Testování proběhlo na lidech :-)
Prací prášek je ideální na 
bílé a stálobarevné textilie z přírodních vláken i směsných tkanin, dětské oblečení a látkové pleny. ložní prádlo. pro praní při teplotách od 40˚C v pračce i v ruce.
Složení: > 30 % uhličitan sodný, zeolit; 5-15% perkarbonát sodný, 5-15 % silikát, citronan sodný; < 5 % extrakt z mýdlových ořechů, prášek z olivového mýdla (mýdlo z olivového oleje, chlorid sodný)

Máchadlo prádla 250 ml - používáš aviváž? A víš, že jejím hlavním úkolem je obalit a uhladit vlákna textilu, což většinou zajišťují chemikálie doplněné umělými barvivy a parfémy? Máchadlo svou kyselou reakcí neutralizuje zásaditou prací lázeň, a to je důležité zejména pro osoby s citlivou pokožkou, ekzematiky, alergiky a malé děti, jejichž kůže je pro chemické látky mnohem prostupnější než pokožka dospělých. Přirozené pH povrchu lidské kůže je totiž kyselé (pH 4-6), pokožka se tak chrání před množením mikroorganismů. Oproti tomu mýdlo, prací soda a jiné prací prostředky jsou zásadité. Nevymáchané zbytky pracích prostředků v prádle proto dráždí kůži a je dobré je při máchání zneutralizovat máchadlem. Máchadlo také zabraňuje usazování zbytků pracího prostředku v textilních vláknech a tím i šednutí prádla. Vláknům se vrací jejich přirozené vlastnosti (ručníky opět sají) a vzhled (jasnější barvy). Máchadlo doporučujeme také při praní v tvrdé vodě, ve které dochází ke srážení účinných látek pracích prostředků s minerály obsaženými ve vodě.
Složení: 15-30 % kyselina citronová; < 5 % levandulový extrakt

Testovací pásek na určení tvrdosti vody 1 ks - s pomocí orientačního testu zjistíš, jak kvalitní je voda, ve které (nejen) pereš. Voda přirozeně obsahuje rozpuštěné minerály, tvdost vody je vlastnost, která vyjadřuje jejich množství. Tyto sloučeniny (zejména vápníku a hořčíku) jsou totiž zdrojem tvorby vodního kamene a významně ovlivňují výsledky praní i chuť vody. Pásek vyhodnotí tvrdost vody, slouží jako vodítko pro dávkování změkčovače vody.
Pásek namoč do vody na cca 2 sekudy, vytáhni a setři přebytečnou vodu. Stupeň tvrdosti vody se projeví počtem čtverečků, které po cca 1 minutě změní barvu ze zelené na růžovou. Pokud je výsledkem testu více než jeden růžový čtvereček, je vhodné při praní používat změkčovač vody. Stupnici tvrdosti vody najdeš na obalu.

Změkčovač vody 250 g - změkčovač tvoří směs minerálních a organických látek, které mají schopnost na sebe navázat minerály a tím upravit tvrdost vody. Účinná látka pracího prostředku v takto upravené vodě namísto minerálů na sebe váže pouze nečistoty z prádla. V textilu se navíc neusadí sraženiny, které se projevují jako zaprání a šednutí. Změkčovač vody výrazně zlepšuje výsledky praní v tvrdé vodě. Snižuje spotřebu pracího prostředku a omezuje usazování sraženin v textilu (zaprání a šednutí prádla) a v pračce (týká se zejména praní v mýdlových pracích prostředcích. Změkčovač nasyp do zásobníku na prací prášek spolu s pracím prostředkem. Dávkování najdeš na obalu.
Obsahuje: > 30 % zeolit, uhličitan sodný; 15-30 % citronan sodný

Tuhé mýdlo citrónová tráva 80 g - základem tuhého mýdla jsou pouze kvalitní rostlinné oleje, které se mísí se svěží vůní éterického oleje v podobě citrónové trávy. Můžeš ho použít na ruce, tělo i vlasy. Vhodné je pro ženy i muže. Mýdlo je ručně vyráběné i balené v Hamburku, neobsahuje palmový olej ani jeho deriváty a domů ti dorazí ve šmrncovní krabičce z recyklovaného papíru. Tuhé mýdlo je cool, protože se můžeš umýt bez toho, aby ti ve sprše nebo na vaše poskakovala plastová lahvička.  
A co mýdlo obsahuje?
Olivový olej obsahuje Omega-3 a Omega-6 mastné kyseliny, vitamíny E a K a minerály, má výrazné antioxidační a detoxikační účinky, zpomaluje stárnutí, hydratuje a zvyšuje elasticitu pleti. Mimo jiné má také zklidňující schopnosti a skvěle regeneruje. Kokosový olej obsahuje kyseliny, které jsou známé jako přírodní antibiotika, působí proti mikrobům, virům a kvasinkám. Má vysoký obsah antioxidantů a vitamínů A, C a E, které zabraňují stárnutí pokožky. Velmi snadno se vstřebává do pokožky a nezanechává mastný film. Ocení to především pokožka suchá a citlivá nebo ta se sklonem k alergiím a ekzémům. Slunečnicový olej podporuje prokrvení pokožky, regeneruje ji a má zvláčňující účinky. Olej z bambuckého másla díky obsahu vitamínu E a C a dalších hydratačních a výživných složek zpomaluje stárnutí pokožky. Chrání pro negativními vlivy vnějšího prostředí, vyživuje a hydratuje.
Složení: Olea Europaea Oil, Cocos Nucifera, Helianthus Annus Seed Oil, Butyspermum Parkii essential Oil, (limonene, geraniol, linalool*,) *přirozená součást éterických olejů
Certifikát: PETA

Sisalový sáček na mýdlo 1 ks - zbytek tuhého mýdla je ve sprše nebo vaně vždycky trochu výzva a hlavně nervy. Pokud chceš využít i ty nejmenší a nejdivočejší zbytečky mýdla, které už se nedají ani vzít do ruky, budeš ze sisalového sáčku úplně paf. Sáček je krásný, funkční, jednoduchý. Dá se skvěle použít ve vaně nebo sprše, mýdlo neklouže z ruky, pytlíček je ale dokonale propustný, takže vzápětí budeš mít v ruce krásně napěněnou a voňavou houbu. Kromě toho, že šetříš mýdlem, uděláš si při tom ještě příjemnou celotělovou masáž, zbavíš kůži odumřelých buněk a rozproudíš lymfu.
Složení: sisal, lze prát v pračce na 30°C

 

Zachraňování světa je dost fuška, takže je potřeba si u této úžasné činnosti taky naplnit bříško. Prozkoumej krabice VELKÝ VEGAN nebo SLADKÝ VEGAN a uvidíš, že po dobrém vegan dlabanci ti půjde uklízení a zachraňování planety líp od ruky.

Máš v okolí někoho, kdo o ZERO WASTE tématice nebo eco úklidu pořád jen mluví, ale skutek utek? Potom jsou naše nepotravinové krabice skvělým dárkem. 

 
Tento web používá soubory vegan cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.